Główne zalety mobilnych żurawi wieżowych

Mobilne żurawie wieżowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem klientów z branży budowlanej. Spowodowane jest to szeregiem zalet, które sprawiają, że żurawie są bardziej uniwersalne, znacznie lepiej sprawdzają się na placu budowy i umożliwiają realizację usług na znacznie wyższym poziomie, niż tradycyjne żurawie wieżowe. Dziś chcielibyśmy przedstawić najważniejsze walory mobilnych żurawi, które można wynająć w naszej firmie.

Najważniejsze zalety mobilnych żurawi wieżowych

Kabina operatora lub zdalne sterowanie

Mobilny żuraw wieżowy marki Spierings stworzony jest po to, by maksymalnie usprawnić realizację usług i stanowić możliwie jak najbardziej wygodne dla operatora narzędzie pracy. Właśnie dlatego żurawiami mobilnymi można operować w dowolny sposób: z poziomu kabiny lub zdalnie, korzystając z pilota radiowego. To znacznie ułatwia obsługę, a także zwiększa bezpieczeństwo. Operator mobilnego żurawia może sam zdecydować czy chce wykonywać pracę siedząc w kabinie czy zdalnie – jest to zależne również od warunków pogodowych.

Dobre oświetlenie

Firma Spierings zadbała o to, by mobilne żurawie wieżowe mogły pracować nie tylko w ciągu dnia, ale również nocą. Zastosowanie lamp gazowych montowanych na wysięgniku rozwiązuje kłopoty z oświetleniem, co jest wygodne szczególnie w okresie zimowym, gdy zmrok zapada szybciej niż wiosną czy latem.

Jeden żuraw – jeden człowiek

Obsługa mobilnego żurawia wieżowego może być realizowana przez jedną osobę: od transportu, przez rozstawienie sprzętu, aż po realizację podnoszenia i przenoszenia ładunków. Dobrze wykwalifikowany operator dźwigu, który posiada odpowiednie kwalifikacje związane z konserwacją maszyny, może także zajmować się pracami związanymi z naprawami i usuwaniem usterek. W zwykłych żurawiach budowlanych do ich obsługi i przygotowania do pracy potrzeba znacznie większej liczby pracowników.

mobilne żurawie wieżowe

Mobilność

Jedną z największych, jeśli nie największą zaletą mobilnego żurawia wieżowego jest podwozie kołowe, które umożliwia zwrotność, skrętność i poruszanie się wielkiej maszyny budowlanej. Żurawia można przestawić z miejsca na miejsce na placu budowy, a przy realizacji mniejszych zleceń żuraw może wykonać swoją pracę w kilku lokalizacjach jednego dnia. Żurawie mobilne nie wymagają dodatkowych pojazdów do transportu, ponieważ przemieszczają się samodzielnie, dzięki wspomnianemu podwoziu.

Gotowość w 30 minut

Szybki czas montażu maszyny to klucz do oszczędności czasu, a także możliwość realizacji kilku zleceń jednego dnia. Przygotowanie żurawia mobilnego do pracy zajmuje około 30 minut od momentu przyjazdu na teren prac budowlanych. W tym miejscu warto dodać, że montaż i ustabilizowanie tradycyjnego żurawia wieżowego może potrwać nawet kilka dni. Mobilny żuraw wieżowy nie tylko szybko się rozkłada do pracy, ale również błyskawicznie można go złożyć po zakończonych pracach dźwigowych.

Montaż za pomocą pilota

Dużym ułatwieniem w żurawiach wieżowych jest również automatyczny charakter montażu, za pomocą radiowego pilota. Mobilny żuraw wieżowy montuje się w powietrzu na dużej wysokości, co sprawia, że dodatkowe miejsce na montaż konstrukcji wysięgnika na ziemi nie jest potrzebne. Operator może manipulować obrotem maszyny w dowolnym kierunku w promieniu 360°, dzięki czemu można zwinnie omijać przeszkody, linie wysokiego napięcia czy wystające elementy budynków.

To tylko niektóre z najważniejszych zalet, które sprawiają, że mobilne dźwigi wieżowe są doskonałym wyborem. Pozostałe możliwości mobilnych dźwigów można znaleźć tutaj: możliwości żurawi mobilnych.

Zapraszamy do zadawania pytań dotyczących maszyn, które posiadamy w naszej ofercie. Z przyjemnością przedstawimy bliżej ich możliwości i pomożemy wybrać najbardziej odpowiedni żuraw wieżowy do realizacji danego zadania.

wynajem mobilnych żurawi