Ile kosztuje wynajem mobilnych żurawi wieżowych w Warszawie?

Bardzo często otrzymujemy od naszych klientów pytania dlaczego na naszej stronie internetowej nie zamieściliśmy cennika naszych usług. Pytania takie jak „ile kosztuje wynajem mobilnych żurawi wieżowych” są często zadawane – jedyne co się zmienia to podawana lokalizacja. Dziś chcielibyśmy odpowiedzieć dlaczego na naszej witrynie nie znajdą Państwo cennika i dlaczego każdorazowo koszt realizacji usług należy ustalić indywidualnie.

Od czego zależy cena wynajmu mobilnego żurawia wieżowego?

Usługi dźwigowe, które realizuje się za pomocą mobilnych żurawi wieżowych, mogą być bardzo złożone i mieć zróżnicowany stopień trudności. Bardzo ciężko z góry wycenić realizację usług, można jedynie podać w przybliżeniu ile kosztuje wynajem maszyny na godziny, ale staramy się unikać przybliżeń i dopiero na podstawie rozmowy z klientem wyceniać wynajem mobilnych żurawi wieżowych.

Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że mobilne żurawie wieżowe wykonują bardzo ciężką pracę, zmagają się z bardzo dużymi wyzwaniami, przenoszą ciężkie ładunki i choć w teorii usługi dźwigowe to przenoszenie dużych ładunków, również na duże wysokości, to tak naprawdę każde zlecenie jest inne. Usług dźwigowych nie można porównać przykładowo z wynajęciem samochodu czy zmianą opony – takie usługi można wycenić. W przypadku prac żurawi wieżowych oszacowanie kosztu bez znajomości takich informacji jak: lokalizacja realizacji prac, rodzaj i ilość przenoszonego ładunku, charakterystyka placu wykonywania usług (np. czy wymagane są dodatkowe podkłady pod koła z powodu grząskiego podłoża, czy operator będzie musiał stosować skomplikowane manewry itp.) nie da się określić ceny nawet w tzw. widełkach.

wynajem mobilnych żurawi wieżowych

Lokalizacja a cena

Wynajem mobilnych żurawi wieżowych będzie wiązał się z inną ceną w Warszawie, a z inną ceną w innych miastach. Na terenie Warszawy i województwa mazowieckiego możemy zaproponować niższe ceny, ponieważ w przypadku dojazdu np. do Katowic czy Gdańska do kosztu usługi trzeba doliczyć również koszta dojazdu. Lokalizacja jest więc bardzo ważna i powinna być jedną z pierwszych informacji podawanych przez klienta przy prośbie o przygotowanie oferty.

Cennik mobilnych żurawi wieżowych zależy również od tego ile czasu będzie potrzebne na wykonanie zlecenia. Mogą bowiem przydarzyć się różne nieoczekiwane sytuacje, które mogą wpłynąć na cenę usługi. W przypadku opóźnień spowodowanych winą zleceniodawcy, w momencie gdy żuraw musi pozostać do dyspozycji przez dłuższy czas niż ustalono, wiąże się to zwykle ze wzrostem kosztu najmu.

Kontakt niezbędny dla wyceny

Aby klient mógł uzyskać informację o kosztach wynajmu żurawia wraz z profesjonalną obsługą operatora – niezbędna będzie rozmowa z naszym dyspozytorem i podanie możliwie jak najbardziej szczegółowych informacji dotyczących charakterystyki zlecenia. Lokalizacja, rodzaj i ilość ładunku do przeniesienia, a także szereg innych danych, o które zapyta nasz dyspozytor pozwolą ocenić z jaką kwotą zleceniodawca musi się liczyć chcąc skorzystać z nowoczesnych, niezawodnych i uniwersalnych mobilnych żurawi wieżowych.

Zachęcamy do kontaktu i korzystania z naszych maszyn, które oczekują w pełnej gotowości na zlecenia i nowe wyzwania. Mobilne żurawie wieżowe zapewniamy w Warszawie i całym województwie mazowieckim, a przy dużych zleceniach możemy dojechać również w każde miejsce w Polsce!

Przeczytaj również: Czy każdy może być operatorem żurawia wieżowego?