Cechy osobowościowe operatora obsługującego mobilne żurawie wieżowe

Praca z żurawiami wieżowymi czy innymi dźwigami to odpowiedzialne zajęcie, dlatego nie każdy nadaje się na operatora dźwigów i żurawi. Poza umiejętnościami i „prawem jazdy” na dźwigi i żurawie, niezbędne są również cechy osobowościowe, które pomagają w pracy i sprawiają, że usługi realizowane są precyzyjnie, sprawnie i bezpiecznie. Dźwigowi, którzy posiadają odpowiednie umiejętności oraz cechy, są bardzo wysoko cenieni przez pracodawców, a także klientów. Jakie to cechy?

Cechy pożądane u operatorów żurawi wieżowych

Umiejętność pracy w zespole i z klientem

Dobry operator realizujący usługi dźwigowe, wykorzystując mobilne żurawie wieżowe, powinien być osobą otwartą na współpracę z klientem, potrafiącą pracować zespołowo. Usługi realizuje się najczęściej na placach, na których współpracuje się z innymi osobami, wykonującymi swoje zadania, dlatego dźwigowy musi posiadać umiejętność dogadywania się z innymi osobami. Konfliktowość i brak umiejętności pójścia na kompromis mogą utrudniać sprawną współpracę i bezproblemowy przebieg realizacji zlecenia. Otwartość i podmiotowe podejście do każdego klienta także mogą pomóc w lepszym realizowaniu usług i osiąganiu bardziej satysfakcjonujących rezultatów.

Dokładność i precyzja

Praca z żurawiami wieżowymi wymaga precyzji, dokładności i naprawdę dużej staranności przy wykonywaniu usług. W każdej pracy staranność jest wymagana, jednak w przypadku pracy z bardzo dużymi ciężarami i na dużych wysokościach, precyzja jest szczególnie potrzebna. Jeden drobny błąd może naprawdę wiele kosztować i nie chodzi jedynie o opóźnienia w pracy, ale przede wszystkim o możliwość stwarzania zagrożenia dla bezpieczeństwa. Przy pracy dźwigowego odrobina zawahania czy kilka centymetrów niedokładności mogą zakończyć się tragicznie, dlatego tak ważne jest to, by operator dźwigów i żurawi zawsze starał się wykonywać swoją pracę możliwie jak najbardziej dokładnie.

mobilne żurawie wieżowe

Poczucie odpowiedzialności

Żurawie wieżowe i dźwigi wymagają od operatorów również dużej odpowiedzialności. Nie da się zaprzeczyć, że usługi dźwigowe i wynajem mobilnych żurawi wieżowych to zadania, które wymagają od operatora maszyn dużego poczucia odpowiedzialności. Praca dźwigowego może być niebezpieczna, najmniejszy błąd może stwarzać zagrożenie, brak precyzji może doprowadzić do późniejszych konsekwencji w różnej postaci. Ciężar odpowiedzialności na ramionach pracownika realizującego usługi dźwigowe jest bardzo duży, dlatego odporność psychiczna i świadomość, że wykonuje się bardzo odpowiedzialną pracę, to podstawy niezbędne u każdego operatora.

Pracownicy obsługujący nasze dźwigi i mobilne żurawie wieżowe, posiadają niezbędne cechy osobowości oraz umiejętności, doświadczenie i wymagane uprawnienia, dzięki którym realizują usługi na naprawdę wysokim poziomie. Zachęcamy więc do współpracy i korzystania z nowoczesnych żurawi wieżowych wraz z profesjonalną obsługą.

Przeczytaj również: Główne zalety mobilnych żurawi wieżowych

wynajem mobilnych żurawi