Żurawie wieżowe i dźwigi w grze i symulatorze na tablet i smartfon

Jedną z kultowych zabawek dla małych chłopców jest plastikowy, zabawkowy dźwig czy żuraw budowlany. U praktycznie każdego chłopca zainteresowanie budzą maszyny, które widzi na placu budowy, dlatego nic dziwnego, że wielu małych mężczyzn marzy o tym, by w dorosłym życiu móc wykonywać pracę operatora dźwigów i żurawi. Od jakiegoś czasu na rynku dostępna jest nowa zabawka związana z żurawiami i dźwigami, a mianowicie gra Construction Simulator 2, w której gracz może wypełniać misję realizując usługi dźwigowe z wykorzystaniem najnowocześniejszych maszyn.

Symulatory są grami, które mają jak najbardziej przypominać rzeczywistość i pozwalać graczowi wczuć się w rolę budowlańca, dźwigowego. W grze, o której mowa, wykorzystano aż 36 maszyn budowlanych, które zostały wyjątkowo wiernie odwzorowane. Żurawie wieżowe, dźwigi samochodowe, żurawie samojezdne, ładowarki teleskopowe i koparki wyglądają jak prawdziwe, są wzorowane na maszynach takich firm jak np. Liebherr.

Gra skonstruowana jest w taki sposób, że główny bohater jest właścicielem niewielkiej firmy, ale ma wielkie ambicje. Chciałby być liderem na rynku nieruchomości w mieście, w którym odbywa się akcja. Zadaniem jest więc rozbudowa firmy oraz realizacja takich prac budowlanych jak modernizacja mostów kolejowych, wybudowanie nowych obiektów mieszkalnych, wznoszenie nowych hal, naprawa dróg, a także usługi dźwigowe polegające na przenoszeniu maszyn i towarów na duże wysokości. Do wymienionych prac wykorzystywane są wspomniane żurawie budowlane, dźwigi, ładowarki i inne maszyny, którymi gracz może się pobawić, sterować, wykonywać nimi symulowane prace budowlane.

żurawie budowlane

Oczywiście w realnym świecie praca operatorów żurawi jest daleka od zabawy, choć często przypomina wznoszenie obiektów z klocków lego. Jednak w prawdziwym życiu nie ma miejsca na błędy i zabawę – tu potrzebne jest odpowiedzialne podejście, precyzja, rozsądek i troska o bezpieczeństwo. Żurawie wieżowe i ogromne ciężary to konieczność zadbania o każdy szczegół i zapewnienia najwyższego poziomu bezpieczeństwa.

Ciekawostką jest to, że z gier i symulatorów z żurawiami i dźwigami korzystają nie tylko dzieci i dorośli gracze, ale również dźwigowi, którzy swoją pracę traktują również jako pasję, a gry są kolejnym sposobem realizowania tej pasji.

Przeczytaj również: Żywotność żurawi wieżowych

wynajem mobilnych żurawi